Мотокар Батеријата Поправка Течни 48 Volt (48 Шишиња)

Мотокар Батеријата Поправка Течни 48 Volt (48 Шишиња)

Залиха
DEN 3287.76
Износ:

Поправки 24 мобилен Батерии (48 Шишиња).Овој оглас е за печатени инструкции за тоа како да поправка на вашиот оловни батеријата И Батеријата Fixer 2-дел решение за Desulfate вашиот мотокар батерии.Можете едноставно да ги додадете зелени решение за секоја клетка на вашето батеријата и го стави на батерија на полнење за 12 часа.Тогаш делумно празнење на батеријата со или преземање на Мотокар за кратко возење или со вртење на возила фарови за 20 минути.Тогаш можете да додадете жолта решение на секоја клетка и се стави на батеријата назад на држачи за уште 12 часа полнење.

Декларирани својства

Најдобри предлози