192 Парчиња Божиќ Хартија Ознаки Браун Гроздобер Присутни Виси Ознаки Селски Присутни Етикети со 131 Нозе String Twine Елка Снешко Ирваси Божиќ Одмор Присутни DIY Занает Дек

192 Парчиња Божиќ Хартија Ознаки Браун Гроздобер Присутни Виси Ознаки Селски Присутни Етикети со 131 Нозе String

Залиха
DEN 439.20
Износ:

40 m/ 131 нозе, на доволни количини и различни стилови може да се сретнат разни декорација барања.Празнична дизајн : нашиот Божиќ хартија виси тагови кои се дизајнирани со различни стилови кои се полни со симпатична модели, вклучувајќи венец, ирваси, снешко, сегашноста, кутии, и така натаму, сите тие се класичен Божиќ елементи, кои може да ви донесе некоја исклучителна и антички чувство., се меша и натпревар нив како ви се допаѓа, додавајќи допир на виталноста и енергијата на прилики.Практична за употреба : една мала дупка е удирани со тупаници преку врвот на секоја шарени Божиќ виси етикета, па можете да string нив заедно со twines, панделки, итн.Квалитет на материјалот : овие гроздобер Божиќ виси ознаки се направени на квалитетот картичка хартија, која има здрав и цврста текстура, мазна површина, не е лесно да се солза, скрши или исчезнат, дури и по подолг период на употреба, кои ви даваат пријатен примена искуство.Идеален DIY материјали : може да се меша и натпревар овие виси тагови и етикети во различни комбинации, кој ви дава неограничен простор за да креирате и забавно да се носи на вашата декорација процес.Карактеристики : Материјал : картичка paper Color : како слики shown Size : како слики shown Package вклучува : 192 x Божиќ виси tags1 x Twines Note : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.Ликвидација на ризик може да постои, ве молиме да се држат настрана од мали деца.Погодни прилики : овие гроздобер присутни labels може да се примени во многу прилики да светне на сцена и да се создаде пријатна атмосфера, како празник тема партии, свадби, бебе туш, роденден партии, дипломски церемонии и повеќе.

Декларирани својства

Најдобри предлози