Гел Ice Pack за Повреди - Обновливи Ладно/топла Пакет за Вратот, Рамото, Колената, Топло Ладно Терапија за Rotator Ткаенината Повреди, Bursitis, и Отекување, Големи (8 x 10), EXTRACOLD за

Гел Ice Pack за Повреди - Обновливи Ладно/топла Пакет за Вратот, Рамото, Колената, Топло Ладно Терапија за Rotator

Залиха
DEN 239.76
Износ:

FLEXICOOL или EXTRACOLD? - Бидејќи ладно е субјективна ние дизајниран две различни медицински мраз пакети со комерцијален гел за внатрешни работи дека останува постудено за подолго време.Флексибилен ладна облога за шлаг повреди и екстра ладни пакет која е одлична за пост-хирургија ладна терапија.РАЗНОВРСНА ДИЗАЈН : Погодна за двете ТОПЛА и ЛАДНА терапија, нашите обновливи гел мраз пакети дојде во УНИКАТЕН ОБЛИК дека контурите на телото и брзини за опоравување од повредите.Обидете се на нашиот мека ice pack за рамото, колената, колковите, вратот или грбот повреди.КОМПАТИБИЛЕН со zen Keyz РАМО ПОДГОТВУВААТ и ПОВЕЌЕТО протези со мраз џеб : Дали ви треба рамо ice pack за вашиот rotator ткаенината повреда или рамо дислокација, нашите големи ice pack совршено се вклопува во џеб предвидено од страна на рамо протези.ФЛЕКСИБИЛНИ од ЗАМРЗНАТИ : обично значи дека тие се топли многу брзо.Нашето 2 вида на гел пакети за шлаг повреди ви овозможи да се одлучува на ниво на замрзнување ладна ви треба.FLEXICOOL обезбедува инстант болка за лекување на треска, модринки, sprains, видови и ви помага да управувате со оток.EXTRACOLD е за долга-трајни ладна облога за терапија.ИЗДРЖЛИВИ и БЕЗБЕДНИ : Двојно запечатени шевовите, памук рабови, не-токсични, дебел најлон надворешноста.Гелот пакети се течење-доказ, microwavable, и брзо да се лади во замрзнувач.Физички терапевти и спортски лекари препорачуваат за дел на грбот, но исто така и за артритис, воспаление, поврзани со менопауза топлотни удари, и главоболки.

Декларирани својства

Најдобри предлози