Rokii Лактот и Арм Ice Pack Замрзнување Ракав Ice Pack за Повреда Обновливи Компресија Ракави за Грб Гел Топла и Ладна Терапија Флексибилни Ice Pack за Повреда Ладно Заврши за Ко

Rokii Лактот и Арм Ice Pack Замрзнување Ракав Ice Pack за Повреда Обновливи Компресија Ракави за Грб Гел Топла

Залиха
DEN 479.76
Износ:

Топлина на компресија цевка во микробранова во зголемувања на 10 секунди и повлечете ја кон саканото area The топлина ви помага да се релаксираат вашите мускули, што го прави полесно за вас да се движат.Има одреден степен на флексибилност, одговара на рацете или на нозете не се лесно да падне.СОВЕТИ : Бидете сигурни да го отстраните ракав од пластична кеса пред ставање во микровална печка.Ткаенината е удобно, мазна .На Rokii гел мраз пакети останува топло подолго од други производи.Дизајнот не бара употреба на други плоскости ремени за фиксација.Место на ракавот станот во фрижидер во -4°f (-20 ° c), за 1-2 часа за непосредна употреба. 【Топли и Ладни Терапија Гел Пакет】Овој производ може да се користи не само за ладна терапија, но исто така и за топла терапија. 【Дава Олеснување за Повреда, Операција, Заздравување или Третман Од Трчање или Џогирање】Тоа е идеална мраз компресира за колената или лактите.Земете ракав надвор од замрзнувач и повлечете го во саканата површина.

Декларирани својства

Најдобри предлози