Rosanda Мраз Вреќа Ice Pack, Обновливи Мраз Вреќа

Rosanda Мраз Вреќа Ice Pack, Обновливи Мраз Вреќа

Залиха
DEN 1804.80
Износ:

ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА КАКО ТОПЛА Погодни за спортски повреди и прва помош.Се препорачува да се помогне во олеснување на болката, намалување на оток и брзо закрепнување.Се користи како ладна пакет – Едноставно додадете мраз и малку ладна вода за вашиот совршен мраз вреќа.Преку ограничување на протокот на крв, icepack намалува отокот, ги намалува мускулните грчеви и најважно да ја намалува болката.Мраз терапија може да се користи за хронични заболувања како што се артритис, мигрена и дерматитис, како и акутни повреди како што се sprains, видови, па дури и за обновување на мускулите по тренингот!Нашите пак останува ладна за долги периоди на време и не излегуваат во јавноста!.Одличен Услугата на Купувачи : Со сите прашања и одговори во рок од 24 часа од страна на тим кој вклучува доктори, ние нудиме 100% задоволство или гаранција за враќање на парите, па можете да ги купите на сигурност се знае што ќе се добие било каква поддршка ви е потребна.Идеален за примена на ладна терапија да помогне да се намали болката и отокот од мали инциденти, модринки, болки во мускулите, sprains и видови.Мерки на претпазливост за топла терапија : 1. Пополнете торба ДВЕ-ТРЕТИНИ ПОЛНА со топла вода ( ПОМАЛКУ ОД 60℃/140℉); 2. Не ставајте пак во микробранова печка за греење на вода; 3. За да спречите изгореници, НЕ се пополни со вода се прошири 60℃/140℉; 4. Не користете жешка пакет во истиот дел за да подолго од 20 минути; (Ако е потребно, на пакети може да се користи повеќе пати на ден).

Декларирани својства

Најдобри предлози