Ладна Терапија Чорапи, Обновливи Гел Ice Pack за Нозете Потпетици Повреди Оток, Топла и Ладна Терапија Чорапи за Plantar Fasciitis Невропатија Хемотерапија Болка за Нога Глужд

Ладна Терапија Чорапи, Обновливи Гел Ice Pack за Нозете Потпетици Повреди Оток, Топла и Ладна Терапија Чорапи

Залиха
DEN 455.76
Износ:

✔ОТСТРАНЛИВ ГЕЛ ПАКЕТИ&РЕМЕНИ - совршен пакетот Вклучува 2 долгометражен гел мраз пакети за ѓон и 4 половина должина мраз пакети за прстите и петиците, со цел да покрие различни области, на нога да најголема мера, ice pack обезбедени исто така, може да се користи сам на други делови на телото.Секој пар е опремена со 2 прилагодливи ремени, па можете да го прилагодите се вклопуваат и удобност според вашите потреби. ✔ПОГОДНИ ЗА БИЛО која ГОЛЕМИНА - На чорапи се погодни за сите нозете големини.Флексибилен материјал може да се направи лабава или сит се вклопуваат booties врз основа на големината на нозете.Можете да ги користите вклучени ремени да се стегне одговара. ✔ИТНО ОСЛОБОДУВАЊЕ - Нашите чорапи може да се загрева или ладење, погоден за хемотерапија, бременост, артритис, plantar fasciitis, невропатија, постпартален нозе и потечени топли нозе.Рок од неколку минути, обезбеди природни и не-токсични болка за болки во нозете, топли нозе, студени нозе, оток и воспаление. ✔ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА - Овој гел ice pack може да се користи во микробранова печка или замрзнати.Се загрее во микровална печка за 10 секунди за топлинска терапија; Студ во замрзнувач најмалку 2 часа за ладна терапија, и нека стојат за неколку минути пред употреба.Ве молиме да не одат во чорапи, инаку гел пакет може да биде скршен!. ✔ПЕРАТ & ОБНОВЛИВИ - Нашите чорапи се изработуваат од високо-квалитет водат ткаенини, кои можат да ја задржат својата еластичност и облик, дури и по повтори носат и за перење.

Декларирани својства

Најдобри предлози