Свет Кристал Лустерот Birdcage Таванот Светлина Тела Бронза Индустриски Pendant Осветлување 1-Светлина за Бања Foyer Дневна Соба

Свет Кристал Лустерот Birdcage Таванот Светлина Тела Бронза Индустриски Pendant Осветлување 1-Светлина за Бања

Залиха
DEN 1919.76
Износ:

✔【Дизајн】На лустерот на модерната ретро стил дома украси, Оваа бронза Лустерот функција фалсификувани метални рамки, и мулти-фацетирани кристал и dangles дека додадете гламур и мека светлина во секој простор.Се избере совршена тела за вашиот простор. ✔【Употреба】Уникатен и исклучителна стил, кафез бар дизајн, се деталите на овој лустерот, може да се закачи во многу места и декорација, погоден за дневна соба, трпезарија, спална соба, кујна, студија, лоби, тремот. ✔【Големина】Димензии : максималната должина на синџирот е 39.37 инчи (прилагодливи синџир должина), должината на светилка тело е 15.75 инчи, а ширината е 7.5 инчи.На таванот е 5.12 инчи во дијаметар. ✔【Сијалица тип】E26 светилки, блескаво, led и халоген светилки, итн. (не вклучувајќи светилки) може да се користи. ✔【Лесен за Инсталација и По-продажбата на Услугата】Лесна инсталација, пакетот доаѓа со инструкции за инсталација, кои имаат прецизни чекорите за инсталација.Но за безбедност, најдобро е да се побара помош од стручен електричар.Ако наидат на проблеми, ве молиме контактирајте со нас преку e-mail и ние ќе ви одговори што е можно поскоро.

Декларирани својства

Најдобри предлози