Цимет Етерично Масло Пакет со се Етерични Масла за Diffusers за Дома Чист Органски Ароматерапијата Миризливи Масла 10ml за Diffuser Ароматерапијата Масла за Масажа

Цимет Етерично Масло Пакет со се Етерични Масла за Diffusers за Дома Чист Органски Ароматерапијата Миризливи

Залиха
DEN 335.76
Износ:

❁Цимет ( Cinnamonum Zeylsnicum ) - Дестилирана од листовите и гранките на Цимет, без adulterants или разредување, да се обезбеди 100% чист квалитет.Мирис : се Користи во ароматерапијата, е darkish жолта.На вискозност може да варира од среден до тенка, и арома е топло, питу, и зачинета. ❁Се зголеми (Rosa damascena/centifolia) - Изведено од цвет шефовите на роза, без adulterants или разредување, да се обезбеди 100% чист квалитет.Мирис : слатка зголеми арома со траен, комплексен мирис. ❁Нашите ароматерапијата етерично масло со една убава пакет, тоа е најдобар подарок за себе, вашите пријатели, famalies.Тоа е многу погоден за употреба во дом или канцеларија. ❁Погоден за соба спрејови, радијатори, diffusers; Употреба во спрејови, креми, лосиони, гелови, компреси, коса производи.Пакет се Вклучени:1 PCS Цимет Етерично Масло + 1 PCS се Етерични Масла.

Декларирани својства

Најдобри предлози