GIGABYTE GA-990FXA-UD5 НА3+ AMD 990FX SATA 6Gb/s USB 3.0 ATX AMD матична Плоча

GIGABYTE GA-990FXA-UD5 НА3+ AMD 990FX SATA 6Gb/s USB 3.0 ATX AMD матична Плоча

Залиха
DEN 1994.16
Износ:

ПРОЦЕСОРОТ : НА3+/НА3/AMD Athlon II Чипсети : AMD 990 FX/AMD SB950. Меморија : 4 x 1.5 V DDR3 DIMM штекерите (подножјата) поддршка до 32 GB на системската меморија.Аудио : Realtek ALC889 кодек , High Definition Audio, Dolby домашно Кино, 2/4/5.1/7.1-канал, LAN : 10/100/1000 Mbit.Проширување Слотови : 2 x PCI Express x16 слот за водење на x16 ,1 x PCI Express x16 слот за водење на x8 ,2x PCI Express x4 слотови.Складирање Интерфејс : 6 x SATA 6 Gb/s конектори , Поддршка за SATA RAID 0, RAID 1, RAID 5,RAID 10 и JBOD.Задниот Панел Конектори : 1 x PS/2 тастатура/маус порт,1 x оптички S/PDIF Out приклучок,1 x IEEE 1394 порта,8 x USB 2.0/1.1 пристаништа.Внатрешни I/O Конектори : 1 x 24-pin ATX главната моќ конектор,1 х 8-пински ATX 12 V моќ конектор,8 x SATA 6 Gb/s конектори,1 x CPU вентилатор заглавје.USB : До 14 USB 2.0/1.1 пристаништа, До 4 USB 3.0/2.0 портови, До 2 IEEE 1394a пристаништа.Dual channel мемориска архитектура, DDR3 2000 година(К. Ц.)/1866/1600/1333/1066 MHz меморија модули.Проширување Слотови : 1 x PCI Express x1 сесија-1 x PCI слотови, Поддршка за 2-Начин/3-Начин AMD Cross Fire X и NVIDIA SLI технологијата.Складирање Интерфејс : 2x SATA 6 Gb/s конектори,2 x e SATA 6 Gb/s, Поддршка за RAID 0 и RAID 1. Задниот Панел Конектори : 2 x USB 3.0/2.0 портови,2 x e SATA 6 Gb/s конектори,1 x RJ-45 port,6 x аудио приклучоци,.Внатрешни I/O Конектори : 2 x системот фан заглавија,1 x моќ фан насловот,1 x преден панел насловот,1 x преден панел аудио заглавје.Внатрешни I/O Конектори : 1 x S/PDIF Од насловот,3 x USB 2.0/1.1 заглавија,1 x USB 3.0/2.0 насловот,1 x IEEE 1394a насловот,1 x сериски порт заглавје.Внатрешни I/O Конектори : 1 x расчистување CMOS скокач,1 x Trusted Platform Module (TPM) заглавието.

Декларирани својства

Најдобри предлози