Ausla WiFi Картичка, WiFi Mini Картичка Мултифункционален Силна Компатибилен Стабилна за Pc за Прозорец

Ausla WiFi Картичка, WiFi Mini Картичка Мултифункционален Силна Компатибилен Стабилна за Pc за Прозорец

Залиха
DEN 916.80
Износ:

До 150-300 Mbps пренос стапка, обезбедува брзо мрежа брзина и широк опфат.Компатибилен со 3.0/ 2.1/ 2.0. Поддржува 4.0 стандард. 2.4 GHz Безжична Технологија, поддржува безжична стандардот 802.11 B/ G / N. Компатибилен со повеќето КОМПЈУТЕР/ лаптоп со HM55/ HM57/ HM65/ HM67/ HM75/ HM77 чипсет, или за КОМПЈУТЕР/лаптоп мини PCI-E слот, како што се за DELL/ Asus/ Toshiba/ Ben Q/ Hasee (НЕ за Леново/ HP).Опис : Ова е високо-перформанси на безжични мрежи адаптер.и WIFI wireless 2 во 1 технологија, до 300 Mbps пренос стапка, ви дава неверојатно искуство во играње онлајн игри, и уживање во HD видеа.Карактеристики : Компатибилен со повеќето КОМПЈУТЕР/ лаптоп со HM55/ HM57/ HM65/ HM67/ HM75/ HM77 чипсет, или за КОМПЈУТЕР/лаптоп мини PCI-E слот, како што се за DELL/ Asus/ Toshiba/ Ben Q/ Hasee (НЕ за Леново/ КС) До 150-300 Mbps пренос стапка, обезбедува брзо мрежа брзина и широк опфат. 2.4 GHz Безжична Технологија, поддржува безжична стандардот 802.11 B/ G / N. Поддржува 4.0 стандард, исто така, компатибилен со 3.0/ 2.1/ 2.0. Спецификации : Компатибилност : За повеќето КОМПЈУТЕР/ лаптоп со HM55/ HM57/ HM65/ HM67/ HM75/ HM77 чипсет, или за КОМПЈУТЕР/лаптоп мини PCI-E слот, како што се за DELL/ Asus/ Toshiba/ Ben Q/ Hasee (НЕ за Леново/ HP) Bluetooth : V4.0 Безжична : 2.4 GHz, Подршка за 802.11 N Пренос го Оценувате : 150-300 Mbps Интерфејс Тип : PCI-E Тежина : 5g Пакет Листа : 1 * Мини WIFI 2 во 1 Картичка.

Декларирани својства

Најдобри предлози