LINDY Ултра АТА-133 Картичка Низок Профил Опција РАЦИЈА Функција PCI Express (51177)

LINDY Ултра АТА-133 Картичка Низок Профил Опција РАЦИЈА Функција PCI Express (51177)

Залиха
DEN 216.00
Износ:

Оваа картичка е заврши со висок стандард за да се овозможи лесно и безбедно инсталација, и тоа е поддржана од страна на LINDY целосна техничка поддршка услуга.Прст контакти се goldplated да се ограничи oxidization и го продолжи животот на картичката.Брзина : ATA133. Внатрешни Конектор : 40 Начин EIDE Машки. 40 Начин IDE Лента Кабелот вклучен (поддржува два дискови).Стандарден и Низок Профил КОМПЈУТЕР Назад Плочи вклучени.Поддржува РАЦИЈА нивоа 0, 1 и JBOD.Pin насловот за возење LED connection.Оваа картичка е заврши со висок стандард за да се овозможи лесно и безбедно инсталација, и тоа е поддржана од страна на LINDY целосна техничка поддршка услуга.Прст контакти се позлатени да се ограничи oxidization и го продолжи животот на картичката.Автобус Тип : PCIe (2.5 Gbit/sec) ; Брзина : ATA133; Внатрешни Конектор : 40 Начин EIDE Машки ; 40 Начин IDE Лента Кабелот вклучен (поддржува два дискови) ; Стандарден и Низок Профил КОМПЈУТЕР Назад Плочи вклучена ; ги Поддржува РАЦИЈА нивоа 0, 1 и JBOD; Pin насловот за возење LED connection; Софтвер Компатибилност : Windows 2000/XP/Vista/Windows 7/Сервер 2003, 2008; 2 годишна гаранција;.

Декларирани својства

Најдобри предлози