Дијагностички Картичка, Грешки Картичка, 3 во 1 за персонален КОМПЈУТЕР Лаптоп

Дијагностички Картичка, Грешки Картичка, 3 во 1 за персонален КОМПЈУТЕР Лаптоп

Залиха
DEN 1567.20
Износ:

Кога debug картичка работи, само еден интерфејс треба да бидат поврзани и останатите два интерфејси не треба да бидат поврзани.Употребата на четири-слој PCB дизајн го прави сигналот се повеќе стабилни и можат да работат во груби средини за долго време.Tantalum кондензатори се користи за да обезбеди повеќе стабилен и сигурен напојување за целиот производ.Грешки картичка е лесен за употреба и има добра стабилност.Таа е идеална алатка за поправка на лаптоп.Поддршка USB функција; поддршка Мини PCI, Мини PCI-E, ЗЗК автобус интерфејс.Предмет Тип : Debug Card Material : ABSColor : Yellow Mini PCI Интерфејс : се Користи за да се поврзете на дијагностички картичка за да Мини PCI слот на лаптоп motherboard Mini PCI-E Интерфејс : Мини PCI-E слот за поврзување на дијагностички картичка за лаптоп motherboard LPC Интерфејс : ЗЗК интерфејс за поврзување на дијагностички картичка за лаптоп motherboard Dedicated Главниот Чип : за обработка на сигнали на Мини PCI, Мини PCI-E, LPCTwo Седум-сегмент се Прикаже : се Користи за приказ на дијагностички резултати.

Декларирани својства

Најдобри предлози