Temp Метар Тестер, 7.40 x 1.38 инчен Метар Тестер, Двојна Функција Големи и Clear LCD екран со заднинско Осветлување Базен за Хидропоника Риба Резервоарот

Temp Метар Тестер, 7.40 x 1.38 инчен Метар Тестер, Двојна Функција Големи и Clear LCD екран со заднинско Осветлување

Залиха
DEN 798.96
Износ:

Компактен И Пренослив Пенкало Дизајн,Лесен За Ракување И Складирање. Стави Electrode Во Решение За Да Се Тестираат, Се Тресат Тоа Нежно, И Читање На Прикажана Вредност По Вредност Е Стабилна. Откако Ги Користите, Притиснете На Прекинувачот, Се Мијат Electrode Со Дестилирана Вода, И Го Стави На Заштитна Маска.Водоотпорен Оценка Ip65, Заменливи Сензор Сонда.Се користи за мерење на оксидација и редукција потенцијал (ORP) ниво и температура (C° / С°).Тоа Изгледа Како Пенкало, Преносни Големина Е Добро За Носење.Само Кога Electrode Е Ангажиран Во Чиста Вода, Тоа Се Раствора И Исчезнува.2 : Кога Тестирањето На Orp Вредност, Тоа Обично Трае Околу Неколку Минути За Да Ги Околу 10 Минути. Допрете Го И Држете Го Копчето За Да Се Задржи Сегашната Вредност Се Мери.3 : Екранот V.Погоден За Извори На Вода, Аквариум, Хидропоника, Лабораториски И Научни Тестирање, Бањи, Базени И Други Водни Системи.Функција : Се Користи За Мерење На Оксидација И Редукција Потенцијал (Orp) Ниво И Температура (C° / С°).Голем И Јасен Со Lcd Заднинско Осветлување, Лесен За Читање И Прецизно Мерење На Функции.Се Чека За Вредност За Да Се Стабилизира И Се Фрламе Многу Бавно Или Да Го Прочитате Прикажана Вредност Како Се Мери Вредноста.Голем и јасен со LCD заднинско осветлување, лесен за читање и прецизно мерење на функции.Двојна функција, може да се измери ORP и температура.Ако Треба Да Re Measure, Притиснете И Задржете Го Копчето Повторно За Да Се Автоматски Ослободување Одржи Статус.Двојна Функција, Може Да Се Измери Orp И Температура.

Декларирани својства

Најдобри предлози