Денот на вљубените Карневал Водоотпорен Hydroponic Вода Монитор, 7.40 x 1.38 инчен Аквариум Базен Тестер, Бањи за Извори на Вода Аквариуми Училиште Лабораторијата Базен Риб?

Денот на вљубените Карневал Водоотпорен Hydroponic Вода Монитор, 7.40 x 1.38 инчен Аквариум Базен Тестер, Бањи

Залиха
DEN 798.96
Износ:

Водоотпорен оценка IP65, заменливи сензор сонда.Ако треба да се ре-мерка, притиснете и ЗАДРЖЕТЕ го копчето повторно за да се автоматски ослободување одржи статус.Погоден за извори на вода, аквариуми, хидропоника, бањи, базени и други водни системи.Чекори : 1.Само кога electrode е ангажиран во чиста вода, тоа се раствора и исчезнува.Голем и јасен со LCD заднинско осветлување, лесен за читање и прецизно мерење на функции.Двојна функција, може да се измери ORP и температура.Двојна функција, може да се измери ORP и температура.Голем и јасен со LCD заднинско осветлување, лесен за читање и прецизно мерење на функции.Компактен и пренослив пенкало дизајн,лесен за ракување и складирање. Допрете го и ДРЖЕТЕ го копчето за да се задржи сегашната вредност се мери. Отстранете ја заштитната маска.2 : Кога тестирањето на ORP вредност, тоа обично трае околу неколку минути за да ги околу 10 минути.Водоотпорен оценка IP65, заменливи сензор сонда.производи опис : квалитет на вода монитор е корисна алатка за тестирање ORP/TEMP на решение ниво.Функција : се Користи за мерење на оксидација и редукција потенцијал (ORP) ниво и температура (C° / С°).

Декларирани својства

Најдобри предлози