Сол Квалитетот на Водата Тестер, Дигитални Salinity Тестер, Водоотпорен на Водата за Пиење Базени Аквариуми

Сол Квалитетот на Водата Тестер, Дигитални Salinity Тестер, Водоотпорен на Водата за Пиење Базени Аквариуми

Залиха
DEN 2347.20
Износ:

Таа донесува голем LCD екран, PPT стандардна единица екранот, моќ екранот, моќ за заштита на податоците функција, автоматска температурна компензација, dustproof, и водоотпорен функции.Неговото полно опремен ефикасност, лесно ракување и заменливи електроди се направи најдобриот избор за брза, точна salinity тестирање на лаборатории, сајтови и училишта.Пенкало тип salinity метар е прецизен инструмент за тестирање на salinity вредност на решение.Тоа покажува salinity вредност точно, компактни димензии и мала тежина, лесен и пренослив да се носат, лесен за употреба.Погоден за saltwater, базен, aquaculture, аквариум (seawater) и езерото, преработка на храна и здравствена заштита производи индустрија.

Декларирани својства

Најдобри предлози