Компактен Аквариум Базен Тестер, Hydroponic Вода Монитор, Хидропоника за Извори на Вода за Аквариуми бањи

Компактен Аквариум Базен Тестер, Hydroponic Вода Монитор, Хидропоника за Извори на Вода за Аквариуми бањи

Залиха
DEN 798.96
Износ:

Водоотпорен оценка IP65, заменливи сензор сонда.Мерки на претпазливост : 1 : Таму е бела кристална сол околу electrode, кој е нормален феномен на ORP electrode.Голем и јасен со LCD заднинско осветлување, лесен за читање и прецизно мерење на функции.Голем и јасен со LCD заднинско осветлување, лесен за читање и прецизно мерење на функции.Погоден за извори на вода, аквариуми, хидропоника, бањи, базени и други водни системи.Функција : се Користи за мерење на оксидација и редукција потенцијал (ORP) ниво и температура (C° / С°).Двојна функција, може да се измери ORP и температура.Чекори : 1. Допрете го ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ на уредот за да го вклучите моќ. Отстранете ја заштитната маска.Ако треба да се ре-мерка, притиснете и ЗАДРЖЕТЕ го копчето повторно за да се автоматски ослободување одржи статус.Двојна функција, може да се измери ORP и температура.Само кога electrode е ангажиран во чиста вода, тоа се раствора и исчезнува. Откако ги користите, притиснете на прекинувачот, се мијат electrode со дестилирана вода, и го стави на заштитна маска.Се користи за мерење на оксидација и редукција потенцијал (ORP) ниво и температура (C° / С°).2 : Кога тестирањето на ORP вредност, тоа обично трае околу неколку минути за да ги околу 10 минути.Тоа изгледа како пенкало, преносни големина е добро за носење.Погоден за извори на вода, аквариум, хидропоника, лабораториски и научни тестирање, бањи, базени и други водни системи.Водоотпорен оценка IP65, заменливи сензор сонда.опис на стоката : квалитетот На водата следи е корисна алатка за тестирање ORP/TEMP на решение ниво.

Декларирани својства

Најдобри предлози