Sanpyl Дигитални ORP/Temp Метар 2 во 1 LCD Тестер,Оксидација и Редукција Потенцијал (ORP) Ниво и Температура (C° / С°) Следење на Аквариум Базен Hydroponic Вода

Sanpyl Дигитални ORP/Temp Метар 2 во 1 LCD Тестер,Оксидација и Редукција Потенцијал (ORP) Ниво и Температура

Залиха
DEN 1840.80
Износ:

Се користи за мерење на оксидација и редукција потенцијал (ORP) ниво и температура (C° / С°).Двојна функција, може да се измери ORP и температура.Компактен и пренослив пенкало дизајн,лесен за ракување и складирање.Вода оценка IP65, заменливи сензор сонда.Голем и јасен со LCD заднинско осветлување, лесен за читање и прецизно мерење на функции.Квалитетот на водата ги следи е корисна алатка за тестирање ORP/TEMP на решение ниво.Тоа изгледа како пенкало, преносни големина е добро за носење.Погоден за извори на вода, аквариум, хидропоника, лабораториски и научни тестирање, бањи, базени и други водни системи.Speciation : Мерен опсег : 0~±1999mg/Lm V Резолуција : 1m V Точност : ±5m V Работен напон : 4 x 1.5 V (AG-13 батерија) (Не е вклучен батеријата) Работна температура : 0 ° C ~ 50 ° C Корекција : 1 точка корекција Големина : 188 x 35 mm / 7.40 x 1.38 инчен (appr.) Завртка возачот должина : 95 mm / 3.74 инчен (appr.) Пакет се вклучени : 1 x ORP/TEMP Метар 1 x Завртка Возачот 1 x Прирачник.

Декларирани својства

Најдобри предлози