Salinity Тестер, Сол Квалитетот на Водата Тестер, Сол Метар Лесен за Употреба Водоотпорен за Базени Вода за Пиење

Salinity Тестер, Сол Квалитетот на Водата Тестер, Сол Метар Лесен за Употреба Водоотпорен за Базени Вода за

Залиха
DEN 633.60
Износ:

Тоа покажува salinity вредност точно, компактни димензии и мала тежина, лесен и пренослив да се носат, лесен за употреба.Пенкало тип salinity метар е прецизен инструмент за тестирање на salinity вредност на решение.Погоден за saltwater, базен, aquaculture, аквариум (seawater) и езерото, преработка на храна и здравствена заштита производи индустрија.77 x 1 x 1in Weight : Прибл.Спецификации : Предмет Тип : Salinity Meter Material : Пластични Мерка Опсег : 0-100. Неговото полно опремен ефикасност, лесно ракување и заменливи електроди се направи најдобриот избор за брза, точна salinity тестирање на лаборатории, сајтови и училишта.

Декларирани својства

Најдобри предлози