DaGou Оригами Хартија 50 Листови Премиум Квалитет за Уметности и Занаети (6x6inch) (Кинески)

DaGou Оригами Хартија 50 Листови Премиум Квалитет за Уметности и Занаети (6x6inch) (Кинески)

Залиха
DEN 191.76
Износ:

Шарени : 5 Двојно двострано шема.Количина : 50 листови, за секој модел 10 листови.Димензии : 6 x 6 инчи / 15 х 15 см, совршен за правење на традиционалниот оригами форми.Мулти-цел : Укината трудови во форма сакате, погоден за занаети и уметнички проекти.Уникатен дизајн : Совршен за Училиштата и Наставниците кои Треба Голема Оригами Хартија. 50 листови оригами хартија 6-инчен од 6-инчен за партијата и подароци Карактеристики уникатна колекција на 5 шема, може да биде соодветен за некој побарувачката за боја Споделување вашите креации со пријатели и најблиски, можете да најдете повеќе да се забавуваат со вашите деца во вашето семејство време Совршен за полнење за учење како да се направи оригами хартија авиони, цвет, срцето, да се облекува, срцето форми, плик, авиони, капи, хартиена на животните како што се кран, жаба, слон, риба, мачка, лебед, змеј, куче, желка, сакура, geisha, пеперутка, диносаурус, мајмун, панда, свиња, dove, коњ, зајакот, зебра, и многу повеќе Спецификации Материјал : Премиум хартија Димензии : 6 x 6inch Листови : 50 листови.

Декларирани својства

Најдобри предлози