Оригами Хартија, 72 Листови 15x15cm / 6 инчен Плоштадот Хартија со Цветни Дезени, Детска Уметност и DIY Занаети, Декорација Handcrafts (Овошје)

Оригами Хартија, 72 Листови 15x15cm / 6 инчен Плоштадот Хартија со Цветни Дезени, Детска Уметност и DIY Занаети,

Залиха
DEN 191.76
Износ:

Материјал : шарени оригами трудови се направени од премија на хартија.Безбедно, издржлив и нетоксичен.Големина : 15x15 cm/6x6 инчи во димензија, се сече квадратни.Одговара за DIY традиционалните оригами занаети.Набори лесно и има остри браздата,Дебели доволно да не солза лесно уште тенка доволно за потешките набори и елаборирање на дизајни.Одличен подарок за деца и возрасни кои ужива прави занаети и уметнички проекти.Научните Студии укажуваат на тоа да се вклучат на занаетчиски како што е можно порано, како што може да ја поттикне креативноста и мозокот раст за деца.

Декларирани својства

Најдобри предлози