Двојно Двострано Оригами Хартија - 1650-Лист Оригами Листови Виткање Хартија, Лесно се Свитка на Хартија, Совршен за Уметности и Занаети, во Училница Проекти, 10 Избран

Двојно Двострано Оригами Хартија - 1650-Лист Оригами Листови Виткање Хартија, Лесно се Свитка на Хартија, Совршен

Залиха
DEN 239.52
Износ:

1650-ЛИСТ ДВОЈНО ДВОСТРАНО ОРИГАМИ ХАРТИЈА : Пакет вклучува ream на двострано оригами виткање хартија во избрани цврсти бои за занаетчии и аматери слично;5 pack/ околу 330 листови.СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ : Секој лист е направен од лесен тежина 70 GSM хартија со релативно висока јачина и има браздата неверојатно добро.Пакет доаѓа со 10 различни бои на занает хартија - бледо жолта, лимон жолта, розова, прашливи роуз, неонски розова, виолетова, неонски портокалова, сина, зелена трева и круша зелена.РАЗНОВРСНА : Одлична за креирање на основни оригами огради да комплекс модуларен оригами скулптури; сè, од хартија кранови да ткиво на пентагон.МУЛТИ-ЦЕЛ : Идеален за употреба како потрошен материјал за scrapbooking, уметности и занаети, DIY проекти, украси, и многу повеќе!.ДИМЕНЗИИ : Секој лист мерки x 2.5 2.5 инчи.Овој пакет вклучува 1650 листови на двострано оригами виткање хартија совршен за повик за хобисти и искусни занаетчии слично.Секој лист е направен од 70 GSM хартија која обезбедува висока јачина и лесно foldability.Со цела ream на оригами хартија, се практикуваат правење прекрасна оригами модели, од едноставни до комплексни.Овие обоени хартија се исто така погоден и за други креативни користи во scrapbooking, уметности и занаети проекти, DIY украси, и многу повеќе!Секој лист мерки x 2.5 2.5 инчи.

Декларирани својства

Најдобри предлози