Оригами Хартија 180 Листови за Деца Занаети, Обоени Занает Хартија Сет Двојно Двострано Оригами Плоштади Хартија Пакети во 20 Живописни Бои со Безбедноста Пролет Реж

Оригами Хартија 180 Листови за Деца Занаети, Обоени Занает Хартија Сет Двојно Двострано Оригами Плоштади Хартија

Залиха
DEN 191.76
Износ:

Тоа е многу лесно да се обликуваат комплекс облини и други 3 D објекти.Дури и ако родителите не можат да ги придружува децата, оригами може да биде најдобар партнер за деца.Оригами хартија е погодна за riching на детската креативност, концентрација, имагинација и координација. 【SAFTY&ЕКОЛОШКИ】Секое парче на оригами е направен од високо-квалитет на пулпата, која е безбеден и еколошки, осигурувајќи дека полесно да се заврши DIY рачно изработени проект. 【ВИСОК КВАЛИТЕТ 70 GSM ХАРТИЈА】Нашите оригами трудови направена со висок квалитет на боја на хартија дека е издржлив и не е лесно да се солза.Остри и јасни огради нека ви постават силни темели. 【КВАЛИТЕТ ПРИДРУЖУВА на ВРЕМЕ】Оригами му дава на родителите можност да се дружиме со децата додека создавање на нешто.И размислување способност, се збогати со детските чувства.Трансформирање на трудови во нешто друго е искуство двете возрасни и деца, може да навистина го цениме.

Декларирани својства

Најдобри предлози