LESYPET Куче Автоматско Вода Сад, Куче Waterer Отворено Авто Рефил Куче Вода Сад за Мачки, Кучиња, Птици Кози, Сина 2L

LESYPET Куче Автоматско Вода Сад, Куче Waterer Отворено Авто Рефил Куче Вода Сад за Мачки, Кучиња, Птици Кози,

Залиха
DEN 647.76
Износ:

Автоматско Куче Waterer : Услуга за вашето домашно милениче и удобен вашиот живот, да се поврзат со 1/2" FIP, пак славина за вода и оставете да се пополни сад, заштедите време и да се обезбеди вашето домашно милениче има доволно вода да се пие секое време.Инсталација совети : Состојба 1 - Поврзете со 1/2" Женски железо цевка цевка (не се вклучени).Ситуација 2 - Ако тоа е 3/4" градина црево мора на страна, ќе треба 1/2" женски 3/4" машки адаптер за да го поврзете на сад и снег. (3/4" адаптер е вклучен.).Инсталација совет 2 : Заврши Тефлон лента околу конците на сад connecter или адаптер, да се добие подобра печат и да се избегне вода, протекување.Исто така цевка притисок редуктор ќе им помогне.Пакетот вклучува : автоматско сад со 1/2" влезот, а 1/2" женски 3/4" машки адаптер.Погоден за : Кучиња, мачки зајакот птици или мала фарма на животните, ако имате било врска или излегуваат во јавноста проблем, ве молиме контактирајте Lesypet директно, ние ќе се реши за вас.

Декларирани својства

Најдобри предлози