Далеку Алатки 210675 Прирачник Плочка Машина 675 mm/Сечење Тркала 22 x 10.5 x 2 mm/Крст-Дел 20 mm

Далеку Алатки 210675 Прирачник Плочка Машина 675 mm/Сечење Тркала 22 x 10.5 x 2 mm/Крст-Дел 20 mm

Залиха
DEN 7922.16
Износ:

За да се намали мазна површина плочки (керамика, грнчарија) до 20 милиметри дебелина, во зависност од плочка густина.Табела големина : 675 mm.Агол мелница да се сече дијагонално.Централната бар и топката имајќи насоки за непречено сечење. 2 странични екстензии за да се обезбеди големи плочки се добро поддржан.Алуминиумска основа за совршен баланс.Вклучува носат/складирање торба.Прирачник плочка машина J 675. Максимална сечење должина 675mm.Макс сечење капацитет 20mm Водич Тип Топката Имајќи Број на барови 1. Целосна Призмата Бар Тип Гаранција : 2 години (со исклучок на абење) Со над 400 различни референци, Далеку Tools е секогаш таму за вашите проекти и работа.Без разлика дали тоа е работа дрво, метал или било какви градежни материјали, лемење, сечење, абразивни, дупчење, планирање индукција, mortalising или пескарење.Далеку Алатки жолта и црна опсег е право на вашата страна.ФА-210675 Плочка машина : прирачник плочка машина 675 mm J 675 - 210675 - Fartools Тип : - Должина на : .675 mm.

Декларирани својства

Најдобри предлози