MUSTART Ниво 2 Преносни EV Полначот (240 Volt, 25ft Кабел, 15/25/40 Amp Прилагодливи) Електрично Возило Полначот Plug-in EV Станица за Полнење со Задоцнување Функција (NEMA 14-50P)

MUSTART Ниво 2 Преносни EV Полначот (240 Volt, 25ft Кабел, 15/25/40 Amp Прилагодливи) Електрично Возило Полначот

Залиха
DEN 8856.00
Износ:

Полнење брзина на MUSTART 40 A ниво 2 електрично возило полнач е 2,5 пати побрзо отколку 16 A ниво 2 полнач.Тоа е 5 пати побрзо од 16 A ниво 1 EV полнач што доаѓа со повеќето електрични автомобили. (Реалните тековната зависи од вашето возило settings (поставки)).Прилагодливи 40 A преносни EV Полнач.Тоа може да биде одложен (1-10 часа), и 3 видови на тековната префрлување (15/25/40 A).Сите што ви треба е само 220 Volt или 240 Volt NEMA14-50 штекер да го приклучокот на полначот во.Опремени со стандардот SAE J1772 полнење конектор, тоа е погоден за повеќето електрични возила и plug-in хибридни автомобили.Благодарение на сребро позлата на влезот на конектор, овој ПАТ полначот има подобра електрична спроводливост и да се спречи прегревање.Заштита рејтинг на Контрола Кутија е IP65 и EV Конектор е IP67. Полначот има за безбедност за заштита на функции, вклучувајќи молња заштита, overvoltage, прегревање, и прекуструјна заштита, па така вие можете безбедно да ја полните вашата возило.На MUSTART EV полначот доаѓа стандард со 2-годишна гаранција. (Се користи објект доаѓа со една година гаранција.) Секогаш кога вашиот Mustart EV полначи има било каков проблем, или нешто едноставно не одговараат на вашите потреби, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.

Декларирани својства

Најдобри предлози