ТЕРА ПУМПА Лост Акција Пумпа Компатибилен со 2 инчен Bung 15 до 55 Литри Тапан Барели

ТЕРА ПУМПА Лост Акција Пумпа Компатибилен со 2 инчен Bung 15 до 55 Литри Тапан Барели

Залиха
DEN 1138.80
Износ:

Околу 1 галон по 4 потези / Лост actuated / Телескопски вшмукување цевка / Не капе spout.Цинк Умре-фрлија алуминиумски & челична конструкција обезбеди одлична течност компатибилност и долго пумпа живот. 2" Bung Адаптер вклопува 15 до 55 Литри Тапан Буриња.НЕ користите со Растворувачи, киселини, antifreeze, бензин, водата базирани течност ќе рѓа пумпа.За Масло врз основа течности, греење масла, моторни масла, тешки / лесни масла, дизел & kerosene.Трансфери до 0.08 Литри / мозочен Удар.Одговара На Различни Тапан Контејнери.SAE 90 Компатибилни.Идеален за издавање на нафта од тапани.Проток до 0.08 Литри / мозочен Удар.Алуминиумски Умре-Фрлија Главата.Вграден-во 1-1/2 инчен & 2 инчен Bung за употреба на тапани со или отворање.Вклучува криви метал spout & телескопски пластични всисната за користење на 15 литри (50 литри) 55 Литри (205 литри) буриња.Компатибилен со Масло врз основа течности, греење масла, моторни масла (до SAE 90 Нафтени), тешки & светлина масла, дизел & kerosene.Нитрилна гума клипот права за непречено функционирање.Трансфери до 0.08 Литри / Stroke Fits Различни Тапан Containers SAE 90 Компатибилни.

Декларирани својства

Најдобри предлози