JUNWU Злато Прачка за Заварување, Заварување Род, Отпорност на Корозија Накит Опрема Месинг 50cm / 19.7 во 3Pcs за Накит Заварување, Заварување Работници DIY Професионални

JUNWU Злато Прачка за Заварување, Заварување Род, Отпорност на Корозија Накит Опрема Месинг 50cm / 19.7 во 3Pcs

Залиха
DEN 1732.80
Износ:

На заварување жица е професионална алатка за DIY накит, заварување и заварување работници.Оваа заварување род е комбинација на долниот заварување температура и пократок топење опсег.Овие месинг заварување жици се погодни за накит заварување, удобен и практичен.Оваа 1.2 mm заварување жица е направен од одлични месинг материјал и се трајни.Доаѓа со добра електрична спроводливост и одлична отпорност на корозија.Функција : 1. Оваа заварување род е комбинација на долниот заварување температура и пократок топење опсег.2. Доаѓа со добра електрична спроводливост и одлична отпорност на корозија.3. Овие месинг заварување жици се погодни за накит заварување, удобен и практичен.4. Оваа 1.2 mm заварување жица е направен од одлични месинг материјал и се трајни.5. На заварување жица е професионална алатка за DIY накит, заварување и заварување работници.Спецификација : Предмет Тип : Заварување Rod Material : Brass Specification : 3 Pcs Diameter : Прибл. 1.2 mm / 0.05 in Full Должина : Околу. 50cm / 19.7 во(големината е рачно мери, не може да биде мала грешки)Функција : DIY накит Пакет Листата : 3 x Заварување Род.

Декларирани својства

Item Type:
Welding RodMaterial
Specification:
3Pcs
Diameter:
Approx. 1.2mm / 0.05in
Full Length:
Approx. 50cm / 19.7in
(The size is manually measured, there may be slight errors) :
Function:
DIY jewelry
Package List:
3 x Welding Rod :

Најдобри предлози