FRSDMY Ниска Температура Алуминиум Лемење Прачка за Заварување Жица Флукс Cored Лемење Род, Заварување Алатки (Дијаметар : 1.6x250mm 5pcs)

FRSDMY Ниска Температура Алуминиум Лемење Прачка за Заварување Жица Флукс Cored Лемење Род, Заварување Алатки

Залиха
DEN 1363.20
Износ:

Голема заварување ефект,со ниска точка на топење.Голема weldability и отпорност на корозија, висока термичка спроводливост, висока електрична спроводливост и одлична обработка на перформансите.Нема потреба лемење во прав,не мора да се користат и други флукс во прав со алуминиумска легура како заварување основни и обложување како сол база.Многу удобен и лесен за заварување.Широко се користи во животот,погоден за заварување или појавата заварување легура со висока цврстина, добри forgeability и добра отпорност на корозија.Мала тежина и мала јачина.Многу лесно да се наведнуваат и ги носат.

Декларирани својства

Најдобри предлози