FRSDMY 1pcs, 50cm Лемење на Жица Лесни Алуминиумски Прачки за Заварување, Ниска Температура Флукс Ролна Заварување, Заварување Алатки (Дијаметар : 1.6 mm 1pcs)

FRSDMY 1pcs, 50cm Лемење на Жица Лесни Алуминиумски Прачки за Заварување, Ниска Температура Флукс Ролна Заварување,

Залиха
DEN 1816.80
Износ:

Голема заварување ефект,со ниска точка на топење.Голема weldability и отпорност на корозија, висока термичка спроводливост, висока електрична спроводливост и одлична обработка на перформансите.Нема потреба лемење во прав,не мора да се користат и други флукс во прав со алуминиумска легура како заварување основни и обложување како сол база.Широко се користи во животот,погоден за заварување или појавата заварување легура со висока цврстина, добри forgeability и добра отпорност на корозија.Мала тежина и мала јачина.Карактеристики : Материјал : Aluminum Length : 50cm Diameter : 1.6 mm/2mm Package се Вклучени : 1/10pcs Алуминиумски Прачки за Заварување.

Декларирани својства

Најдобри предлози