Заварување Волфрам Electrode Род, Не Радиоактивни 1.0/1.6/2.0/2.4/3.2 мм Чиста(1.0mm150mm)

Заварување Волфрам Electrode Род, Не Радиоактивни 1.0/1.6/2.0/2.4/3.2 мм Чиста(1.0mm150mm)

Залиха
DEN 520.80
Износ:

Со ниски горат-оф стапка и добра лак стабилност.Главно се користи за AC заварување на никел легиран, Mg алуминиум и нивните легури.Не радиоактивни волфрам electrode без контаминација.Обезбеди 9 големини на чист волфрам electrode да ги исполни вашите различни барања.На чист волфрам electrode содржи најмалку 99.5% на волфрам со одлични перформанси во спроводливост и издржливост.Чист волфрам electrode е најмногу најраните користи electrode во TIG заварување,која има низок отпор, добра електрична спроводливост и мали thermalexpansion.Тоа е обично се користи за AC заварување.Карактеристики : 1. На чист волфрам electrode содржи најмалку 99.5% на волфрам со одлични перформанси во спроводливост и издржливост. 2. Не радиоактивни волфрам electrode без контаминација. 3. Со ниски горат-оф стапка и добра лак стабилност. 4. Обезбеди 9 големини на чист волфрам electrode да ги исполни вашите различни барања. 5. Главно се користи за AC заварување на никел легиран, Mg алуминиум и theiralloy.Спецификации : Модел : WP Материјал : Волфрам Количина : 10pcs Заварување на струјата : 250-400 A Совет Боја : Зелена Факултативна Големина : 1.0*150mm / 0.04*5.91 во 1.6*150mm / 0.06*5.91 во 2.0*150mm / 0.08*5.91 во, 2.4*150mm / 0.09*5.91 во, 3.2*150mm / 0.13*5.91 во 1.0*175mm / 0.04*6.89 во 1.6*175mm / 0.06*6.89 во 2.0*175mm / 0.08*6.89 во, 2.4*175mm / 0.09*6.89 во, 3.2*175mm / 0.13*6.89 во Тежина : Околу. 50~280g / 1.8~9.9 оз Пакет листата : 10 * Чист Волфрам Електроди Забелешка : ве Молиме овозможи мала грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.

Декларирани својства

Најдобри предлози