Wosune Presser Нога, Трајни Lockstitch Машина за Шиење Прибор за Тркала Presser Нога за Синтетички Ткаенини за Тексас за Крзно((4021L-07) B01-020-00739)

Wosune Presser Нога, Трајни Lockstitch Машина за Шиење Прибор за Тркала Presser Нога за Синтетички Ткаенини

Залиха
DEN 1898.40
Износ:

Може да се користат за материјали како кожа, тексас, крзно, синтетички ткаенини и најлон.Пролетта спречува ткаенина од подигнување кога бода се формирани, кој помага да се елиминира брчките или да се избегне кршење на иглата.По presser нога е инсталиран, притисокот може да се контролира во текот на употреба, и тоа е погоден за шиење различни видови на материјали.На presser нога е рамен и може да обезбеди добра видливост и контрола за време на слободни шиење или везови.Пролетта спречува ткаенина од подигнување кога бода се формирани, кој помага да се елиминира брчките или да се избегне кршење на иглата.Функција : 1. На presser нога е рамен и може да обезбеди добра видливост и контрола за време на слободни шиење или везови.2. Пролетта спречува ткаенина од подигнување кога бода се формирани, кој помага да се елиминира брчките или да се избегне кршење на иглата.3. На presser нога е направен од челик материјал се со висока сила, добра цврстина и долг животен век.4. По presser нога е инсталиран, притисокот може да се контролира во текот на употреба, и тоа е погоден за шиење различни видови на материјали.5. Може да се користат за материјали како кожа, тексас, крзно, синтетички ткаенини и најлон.Спецификации : Предмет Тип : Presser Foot Material : Нерѓосувачки челик, plastic Application : Индустриски шиење machine Package Листа : 1 x Presser Нога.

Декларирани својства

Најдобри предлози