Младата Само Бебе Бамбус Плоча Силикони Вшмукување Деца Само Хранење Utensil + 2 Парчиња Меки Силиконски Лажица Сет

Младата Само Бебе Бамбус Плоча Силикони Вшмукување Деца Само Хранење Utensil + 2 Парчиња Меки Силиконски Лажица

Залиха
DEN 431.76
Износ:

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Фиксна вшмукување чаша-на дното на бебето плоча е опремен со отстранлив силикони вшмукување чаша, која може да се залепи на бебето е табела за да се избегне ѓубрето.Safe материјал - Доенче Само Бамбус плоча е направен од 100% вистински бамбус без никакви хемикалии, бои или кајгана.На меки силиконски совет на лажица е храна одделение силиконски, BPA-free, основни поени-бесплатно, ПВЦ-бесплатно, phthalate-бесплатно, кадмиум-слободни и да доведе без пластика.Научни дизајн - 3-cell одделени бамбус плочи помогне да се балансираат на исхрана и контрола дел од храната со пополнување целата клетки со исправна храна во секоја клетка.Меки Силиконски Лажица - Лажица главата користи мека храна одделение силиконски, која им овозможува на децата да се научат да јадат без да му наштети на устата, и може да го зголеми бебето интерес за само јадење.Не се лизга-На дното вшмукување чаша лесно придава на било која површина, намалување вода спреј, намалување на нередот и стрес.

Декларирани својства

Најдобри предлози