VideoSecu LCD DLP Навалите Вртливата Скатен Проектор Таванот Планината Протезата Одговара Рамен и Vaulted Таванот PJ1B WU7

VideoSecu LCD DLP Навалите Вртливата Скатен Проектор Таванот Планината Протезата Одговара Рамен и Vaulted Таванот

Залиха
DEN 1329.60
Износ:

Video Secu проектор планината за рамен таванот и vaulted таванот.Челичната конструкција; Максимална вчитување 22 lbs (10 килограми); висина е 5.5".Проекторот планината може да се навалите +/-20 степен, пан 45 степен, Вртливата 90 степени и се тркалаат +/-15 степен.Прилагодување рака (16 инчен Max рака далечина) одговара на повеќето проектори; Лесно порака и заклучување.Стандардниот хардвер потребен за да се зацврсти на планината на вашиот плафон и вашиот лцд проектор вклучени.На Video Secu проектор таванот планината е атрактивна и мала тежина.Издржливи црна заврши доаѓа со најновата дизајн во безбедност, флексибилност и вредност за многу од денес е најпопуларниот LCD проектори за дом или канцеларија.Овој проектор планината е тежината тестирани во 22lbs и дизајниран со прилагодливи оружје за да ги собере најмногу проектор брендови со монтажа се движи помалку од 16".На PJ1 B е 5.5 инчен висина.Планината карактеристики вклучуваат +/-20 степен навалите, 45 степен пан, на 90 степен зглобот и +/-15 степен се тркалаат.Како можам да одредите дали овој планината ќе одговара на мојот проектор?Проектори може да има 3 или 4 навој дупки за таванот планината.Прво, бидете сигурни дека проекторот не го надминува 22lb лимит на тежина.Следната, да дознаете максималната дијагонала на дупки.Тоа не треба да биде над 16".Со други зборови, ако максим растојание од било 2 дупки (особено дијагонално) не е повеќе од 16", а потоа на планината треба да одговара парична казна.

Декларирани својства

Најдобри предлози