Антена за, Флексибилни Компатибилност Dual Band Антена, за Linton

Антена за, Флексибилни Компатибилност Dual Band Антена, за Linton

Залиха
DEN 1831.20
Износ:

Произведени со високо квалитетна ABS пластика, тоа е да се носат-отпорни и издржливи.Двојна бенд фреквенција, висока добивка, придонесува за добивањето на еден поширок спектар на сигнали.Силна компатибилност, совршено погодна за различни радио модели.Флексибилни мека антена овозможува да биде свиткана во без лесно за кршење.SMA женски конектор е удобен да го инсталирате или инсталирање на вашиот токи радио.Флексибилни мека антена овозможува да биде свиткана во без лесно за кршење.SMA женски конектор е удобен да го инсталирате или инсталирање на вашиот токи радио.Двојна бенд фреквенција, висока добивка, придонесува за добивањето на еден поширок спектар на сигнали.Произведени со високо квалитетна ABS пластика, тоа е да се носат-отпорни и издржливи.Силна компатибилност, совршено погодна за различни радио модели.Компатибилен Радио Модели : За Bao Feng : УВ-5 R,УВ-5 RA,УВ-5 RA+Плус,УВ-5 RB,УВ-5 RC,УВ-5 RE,УВ-Б5,УВ-Б6,BF-888 S,BF-666 S,УВ-82,BF-F8+,BF-A52 For QUANSHENG : TG-K4 AT, TG-2 AT, TG-45 AT, TG-42 AT, TG-22 AT, TG-25 AT,TG-UV2 For TYT : TH-UVF1 T2 T3 F6 300 500 600 800 900 9900 For Kenwood : TK-360, TK-370, TK-370 G, TK-372, TK-372 G, TK-3100, TK-3140, TK-3160, TK-3170, TK-3180 , TK-3200, - апарат TK-3202, TK3207 For HYT : ТЦ-268, ТЦ-268 S, ТЦ-270, ТЦ-270 S.ect For Linton : LT-2288, LT-5288, LT-2188, LT-2268 For PUXING : PX-777, PX-666, PX-3288, PX-888, PX-888 K,PX-328, PX-333, PX-999, PX-555 For WOUXUN : КГ-659, КГ-679, КГ-669, КГ-689, КГ-699, КГ-801, КГ-703 ФАКС, КГ-UVD1 P, КГ-816, KG-833 For WEIERWEI VEV-3288 S, V-1000, VEV-3288.

Декларирани својства

Condition:
Brand New
Material:
ABS plastics
Color:
Shown as picture
Band:
Dual band
Antenna Type:
SMA Female
Frequency:
144/430MHz (136-174MHz+400-480MHz)
Gain:
2.15db / 3.0db
Maximum Power:
10W
Impedance:
50Ω
Connector:
Standard SMA-Female connector
Length:
Approx.21cm/8.3in
Package List:
1 * SMA Female Antenna :

Најдобри предлози