PROGRIP 325600 Стандард Должност Ratchet со Webbing и Ј Куки: Сигурен Зафат се Справи, 16' x 1 1/4 (Пакување од 1)

PROGRIP 325600 Стандард Должност Ratchet со Webbing и Ј Куки: Сигурен Зафат се Справи, 16' x 1 1/4 (Пакување

Залиха
DEN 398.40
Износ:

Ratchet систем доаѓа со webbing навој и е лесен за користење; едноставно место куки да се саканата области и употреба рачка за да се создаде тензија и безбедна товар при користење на ослободување кога направено.Карго Вратоврска Надолу Стандард Должност Ratchet со Жолта Полиестер Webbing и J-Куки се разликуваат во зафат рачка, како и сила и големина (види специфични карактеристики погоре за поединечни спецификации).Стандард Должност Ratchet систем е изградена со Сигурен Зафат се справи и двојно J-Куки со црна фолија овозможувајќи кука апликација без да се оштети или гребење товар.Жолта полиестер webbing овозможува отпор на mildew, УВ зраци, намалување, и се протега кога влажна; ratchet карактеристики J-куки на рака крајот да додадете сила и издржливост.работно оптоварување граница.Карго вратоврска надолу рака со J-Куки се користи во ratchet апликација идеално се користи за време на помагање во стандард должност на товар вратоврска надолу и транспорт каде што тензијата е потребно.Од Производителот Одличен за големи товари, тешки товари и долго hauls, САД Pro Grip Ratchet Вратоврска Падови испорача повеќе држи сила од било кој друг тип на товар воздржаност.Ratchet систем доаѓа составуваат и е лесен за користење; едноставно место J-Куки на сакав област, додека водечките рака над и употреба рачка на ratchet да се создаде тензија и безбедна товар при користење на ослободување кога направено.

Декларирани својства

Најдобри предлози