JACO ГОСПОДАР 7 Нож Секира + 7 Santoku Нож - Јапонски Дамаск АНИ-10 Нерѓосувачки Челик Случај со

JACO ГОСПОДАР 7 Нож Секира + 7 Santoku Нож - Јапонски Дамаск АНИ-10 Нерѓосувачки Челик Случај со

Залиха
DEN 1080.00
Износ:

ЈАПОНСКИ АНИ-10 ЧЕЛИК : Стручно направена од најдобрите 67 слој АНИ-10 Супер Нерѓосувачки Челик, вакуум замрзнување топлина третираат за дополнителна сила преземање на сечилото 61±1 HRC.ДОБРО ИЗБАЛАНСИРАН ДИЗАЈН : Нашата Јапонски Дамаск нож е дизајниран да се чувствуваат големи и добро избалансиран во вашата рака, но исто така и доволно светлина за маратон првично сесии.PAKKAWOOD РАЧКА : Од штетните жито на полиран pakkawood да се справи со нежна крива на сечилото, ова е ергономски се справи со дизајн за покажана исклучителна удобност и трајност.На Pakka дрво е единствен за секој управувач; луксузен & убава.СУПЕРИОРНА ОСТРИНА : На работ е страна, наострен од високо-квалификувани нож smiths со користење на традиционални 3-чекор Honbazuke метод, секоја страна на сечилото е усовршуваа во 12 степени.Оваа razor-остар нож обезбедува за неспоредлив ефикасност.ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА : Нашата ножеви доаѓаат со доживотна гаранција, и ние нудиме слободна размена или да се вратат ако објектот е неисправен.

Декларирани својства

Најдобри предлози