USB 3.0 SATA III Хард Диск Адаптер Кабел со SSD Монтажа Заграда, SourceTon SATA во USB Адаптер Кабел и 2.5 да 3.5 Вози Bay за SSD/HDD Трансфер на Податоци

USB 3.0 SATA III Хард Диск Адаптер Кабел со SSD Монтажа Заграда, SourceTon SATA во USB Адаптер Кабел и 2.5 да

Залиха
DEN 239.76
Износ:

БРЗО да ПРИСТАПИТЕ НА SATA SSD ИЛИ HDD - Додадете диск простор за вашиот лаптоп од страна на поврзување на SATA 2.5" SATA SSD или HDD користење на овој SATA во USB кабелможете да се поврзете со надворешен диск за да додадете складирање, вршење на бекап, да создадете диск слики, спроведување на податоци поврат, и префрлување на содржина за вашиот лаптоп.БРЗ ПРЕНОС на БРЗИНИ СО UASP - На SATA во USB адаптер поддржува USB 3.0 пренос на податоци брзина на 5 Gbps, плус може да се доживее трансфер брзина до 70% побрзо отколку конвенционалните USB 3.0 кога е поврзан со компјутер, кој, исто така, поддржува UASP.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА - хард диск трансфер кабел ви овозможува лесно да се разменуваат помеѓу дискови, без потреба да се инсталира на хард дискот во внатрешноста еден комплетсамо plug and play. 2.5" Да 3.5" ВОЗИ BAY - 2.5" Да 3.5" Адаптер за Монтирање Заграда, Поддршка 2.5" хард диск (SSD и HDD) на лаптоп, компатибилен со SATA јас, SATA II, SATA III.ФУНКЦИОНАЛНИ - се Зголеми на внатрешниот простор на вашиот компјутер случај за ефикасна употреба.Пакетот вклучува 1 x Хард Диск Држач; 1 x Хард Диск Адаптер Кабел.

Декларирани својства

Најдобри предлози