GiGi Анестезија Numbing Спреј за Осетлива Кожа - Lidocaine-Базирани Гел, 1.5 oz

GiGi Анестезија Numbing Спреј за Осетлива Кожа - Lidocaine-Базирани Гел, 1.5 oz

Залиха
DEN 436.80
Износ:

Нема Повеќе Шанса Болка преполна со анти-воспалителни и антиоксидантни својства за да се помогне во спречување на кожата од иритација и црвенило за време и по шанса.Корисна и Лесна за Користење Numbing Спреј : 4 унци на овој пригоден desensitizing решение кое е совршен за користење во секое време и насекаде каде што треба да се има восок термин.Доверлив Бренд : Производител на врвот изрез шанса производи со лесен-за-следење инструкции совршен за почетници и во домашни третмани; Gi Gi е лидер во отстранување на влакна индустрија за над 40 години; 100% суровост-слободни и никогаш не се тестираат врз животни. 4% Lidocaine - работи со блокирање на нервните завршетоци, со цел да се намали кој било износ на непријатност се чувствува.Gi Gi Анестезија Numbing Спреј е тематски аналгетик спреј, кои нежно desensitizes кожата пред да шанса.Формулиран со 4% Lidocaine што продира површината на кожата, numbing област да биде восок рок од неколку минути, минимизирање на непријатност за безболна шанса искуство.

Декларирани својства

Најдобри предлози