PFERD 83448 SpyraKleen Цевка Четка, Двојно Матични/Спирала.010, од не 'Рѓосувачки Челик Жица (ИНОКС), 7/8 Дијаметар, 1/4 Матични, 2-1/2 Четка Дел Должина (Пакување од 10)

PFERD 83448 SpyraKleen Цевка Четка, Двојно Матични/Спирала.010, од не 'Рѓосувачки Челик Жица (ИНОКС), 7/8 Дијаметар,

Залиха
DEN 3489.36
Износ:

Тешки-должност конструкција нуди долг животен век и најефикасните четкање акција.Двојно матични и двојна спирала.Дизајнирани и произведени со пречки одговара.Направен во САД.PFERD моќ жица цевка четка за тешки-должност за чистење и deburring на I. Д е : Калеми, цевки, дупки, keyways, итн.Тешки-должност конструкција нуди долг животен век и најефикасните четкање акција.Постигнува максимални перформанси кога целосно chucked во вежба притиска и collet-опремени преносни tools.Јамка крајот на цевка четка рачка можат да бидат отсечени за употреба во моќ алатка.Се препорачува оперативен брзина е помеѓу 500 и 2500 ВРТЕЖИ во минута.За да се обезбеди безбедна работна средина, спин се четка да оперативен брзина додека врвот на четката е веќе вметната во работното парче.Кога чистење на теми, се кандидира на четка во иста насока како конците да се продолжи четка живот.Спецификација : Дијаметар (инчи) : 7/8; Матични дијаметар (инчи) : 1/4; Четка дел должина (инчи) : 2-1/2; вкупна должина (инчи) : 5-1/2; Материјал : не ' Рѓосувачки Челик Жица (INOX); Жица со дијаметар (инчи) : .010.

Декларирани својства

Diameter (inches):
7/8; Stem diameter (inches)

Најдобри предлози