100Pcs M2x0.4x1.5D Тема Внесува Тема Поправка Комплет Жица Заштита Ракав Поправка Алатка за Полнење Fastener Хардвер Алатка

100Pcs M2x0.4x1.5D Тема Внесува Тема Поправка Комплет Жица Заштита Ракав Поправка Алатка за Полнење Fastener

Залиха
DEN 222.96
Износ:

Ефикасна : Кога не е тема на обработка на грешка или оштетени внатрешен навој дупка поправка, челик жица тема вметнете може да се користи како поправка метод, што може да се поправи навој дупка економски и ефикасно.Пријава : примена на тема инсерти на ниско сила инженерски материјали како алуминиум, цинк легура, алуминиум, бакар, пластика, инженеринг пластика, итн., може значително да се подобри тема сила и отпорност на абење.Fastener : Ова навој вметнете е нов тип на внатрешен навој fastener.Жица инсерти се, исто така, се нарекува тема sheaths, од не ' рѓосувачки челик тема sheaths, и конец sheaths.Лесен за користење : употребата на челик жица тема внесува да се префрлате помеѓу метрички и инчни навој дупки, кој е лесен и брз.Висок квалитет : висока цврстина, висока прецизност дијамант во облик на крст-дел челик жица се користи за навој влошки.Спецификација : Предмет Тип : Тема Внесува Материјал : SUS304 Модел : M2x0.4x1.5 D Тема Спецификација : M2x0.4 (mm) Должина По Инсталацијата : Прибл. 3мм / 0.1 во Бројот на Врти Пред Инсталација : 5.3 надворешен Дијаметар Пред Инсталација : Прибл. 2.5 ~ 2.8 mm / 0.1 ~ 0.1 во Дијаметар на Дупчење Вежба Малку за Инсталација : Прибл. 2.1 mm / 0.1 во Нишка Заштитен Ракав Модел Спецификација Опис : На Пример : M3x0.5 X1.5 D, што значи дека по завртки сет е завршена, внатрешната нишка е М3, теренот е 0.5, а должината е 1.5 D (должина се однесува до 1,5 пати во дијаметар, што е, 1.5x3=4.5 mm ), должината тука се однесува на должината по инсталацијата.Пакет Листата : 100 x Тема Влошки.

Декларирани својства

Item Type:
Thread Inserts
Material:
SUS304
Model:
M2x0.4x1.5D
Thread Specification:
M2x0.4 (mm)
Length After Installation:
Approx. 3mm / 0.1in
Number of Turns Before Installation:
5.3
Outside Diameter Before Installation:
Approx. 2.5 ~ 2.8mm / 0.1 ~ 0.1in
Diameter of Drilling Drill Bit for Installation:
Approx. 2.1mm / 0.1in
Thread Protective Sleeve Model Specification Description:
For Example
Package List:
100 x Thread Inserts :

Најдобри предлози