МОЗА Aircross 2 Професионални Комплет Gimbal Стабилизатор со iFocus-M за dslr фото Mirrorless Камера, Носивост до 7.1 lbs со Автоматско Подесување Интуитивен Control Panel, 12Ч животниот Век на

МОЗА Aircross 2 Професионални Комплет Gimbal Стабилизатор со iFocus-M за dslr фото Mirrorless Камера, Носивост

Залиха
DEN 9576.00
Износ:

МОЗА Aircross 2 професионални комплет поддржува автоматско подесување, три-оската заклучување дизајн, вертикален режим и со завртка дупки ви овозможува да се качи додатоци слободно.Со smart тркала, можете лесно може да се контролираат два следат фокус систем, како и овозможи да го контролираат камерата е следат фокус (E-Фокус) преку камерата кабел.Покрај тоа, можете брзо да се префрлате и контрола на секој поединец оска (pan, навалите, се тркалаат) за прецизност движење со едноставно движење на smart тркала.Преку уред со внатрешните somatosensory прекинувач, МОЗА Aircross 2 професионални комплет може да се контролира со паметен телефон.Секоја оска може да биде независно контролирана да го имитираат движењето од вашиот телефон.12 инчи компактен дизајн и драматично лесни дека е само 2 кг.Покрај тоа, три Мулти-МОЖЕ да излези со 7.Можете исто така да прилагодите чувствителноста на gimbal движење, дозволувајќи им на повеќе контрола и прецизност за секој истрел.Се карактеризира со супериорен мотор со 7 кг товар капацитет, МОЗА Air Cross 2 е способен за повеќето mirrorless и dslr фото апарати, како што се за Canon EOS, на Sony, Nikon FUJIFLM итн.МОЗА Aircross 2 професионални комплет има 15.На OLED екран обезбедува интуитивна, светла, прикажување на gimbal статус и камера параметри!. (За повеќе ве молиме проверете ја Компатибилноста на Листата подолу). 【Гаранција】 Ние нудиме 1 Година Гаранција.8 V напојување може да ги обезбеди моќ да камери и други додатоци.Збогатен со 3000m Ah висок капацитет на батеријата, МОЗА Air Cross 2 Професионални Комплет може да континуирано работи до 12 часа, а може да биде целосно наполнета во само 1,5 часа со 18 W брз полнач или своето полнење преку USB интерфејс.

Декларирани својства

Најдобри предлози