Милвоки.со Вентил 502 Серија Бронза Свет Вентил, Класа 125, Внатрешно, Навој Хаубата, 3/4 NPT Женски

Милвоки.со Вентил 502 Серија Бронза Свет Вентил, Класа 125, Внатрешно, Навој Хаубата, 3/4 NPT Женски

Залиха
DEN 311.76
Износ:

Внатрешно свет вентил со зголемувањето на матични и навој хаубата за вклучување/исклучување на actuation и протокот на контрола (throttling) во гасоводот.Бронза вентил тело и диск за сила и отпорност на корозија.Фунти на квадратен инч (мерач) (psig) оценка на 200 за вода, нафта и гас (WOG) и 125 psig за пареа работен притисок (SWP).Навој хаубата за намален ризик од истекување.Женски Национален Цевка Коси (NPT) теми на двата краја за поврзување на машки навој за цевки.

Декларирани својства

Најдобри предлози