Милвоки.со Вентил 1502 Серија Бронза Свет Вентил, Класа 125, Внатрешно, Навој Хаубата, 1-1/2 Лемење Крајот

Милвоки.со Вентил 1502 Серија Бронза Свет Вентил, Класа 125, Внатрешно, Навој Хаубата, 1-1/2 Лемење Крајот

Залиха
DEN 336.00
Износ:

Внатрешно свет вентил со зголемувањето на матични и навој хаубата за вклучување/исклучување на actuation и протокот на контрола (throttling) во гасоводот.Бронза вентил тело и диск за сила и отпорност на корозија.Фунти на квадратен инч (мерач) (psig) оценка на 200 за вода, нафта и гас (WOG) и 125 psig за пареа работен притисок (SWP).Навој хаубата за намален ризик од истекување.Лемење завршување на конекции за полу-постојани врски со цевки.

Декларирани својства

Најдобри предлози