JD1600L Кат Стои Светилки 15W Стоматолошки Флексибилни LED Испит Светлина Испитување Светилка Прилагодува Светлината на самото Место

JD1600L Кат Стои Светилки 15W Стоматолошки Флексибилни LED Испит Светлина Испитување Светилка Прилагодува Светлината

Залиха
DEN 2260.80
Износ:

Овој производ усвојување на професионални оптичка технологија дизајн.место дистрибуирани рамнотежа.Висока осветленост, чиста бела светлина, место големина може да се прилагоди.Мали преносни, и секој агол, може да се виткање.Се користат за Забни, ENT, Ветеринар, Гинекологија испитување итн., тоа е можност да работат како подреден осветлување во работата соба, може да се користи за пластична хирургија и општа хирургија др.Опис Број на Модел : JD1600 L Напон : AC95 V-245 V 50 Hz/60 Hz Моќ : 15 W Сијалица живот време : 50000hrs Максимална Illuminance >65000lux Боја температура 50cm 5000 K+500 K Facula дијаметар од 15~170mm Светлина Интензитет 20000-65000lux извор на Светлина кри Светлината & место големина прилагодливи.

Декларирани својства

Најдобри предлози