haakaa Бебе Четка за заби Teether 360° Силикони Масажа Teether, 1pc (Јасно)

haakaa Бебе Четка за заби Teether 360° Силикони Масажа Teether, 1pc (Јасно)

Залиха
DEN 298.80
Износ:

Haakaa 360°бебе четката дава бебето орален здрава и чиста гарда.Да се обучуваат бебе да научи четкање и го направи тоа сам.Haakaa Силикони Бебе Четка за заби е Погодна за деца од 6months+ или со малку да нема заби.Направени од Храна Одделение Силиконски.BPA, ПВЦ и Phthalate слободни.Се чувствуваат слободни да го користите за бебето оралната средина.Главната четка за заби телото не може да се расклопуваат, која ја спречува бебе од јадење делови од несреќа.Особено околу влакната може да се чистат бебе е првиот забите, непцата и масажа на неговиот јазик, кој вкупно се грижи целата уста и чисти повеќе плак.На силиконски влакната се кратки, но мека.Тапи четка за заби главата го штити бебето оралната средина што се избегнува гребење.Дополнителни безбедносни shield може да се прилагоди на позицијата врз основа на барање од страна на детето.Постави бариера за четка за обука.Сигурни дека бебето е безбедно и задоволување на забот-четкање искуство.Мали вшмукување база е да ги споделите со бебе четка за заби стојат исправено кога не е во употреба.За да се избегне преземањето било нечистотија од маса или ѕид.На кратко се справи со е тесен на врвот и широк на дното за лесно да ги дофати.Дозволете бебето да уживаат четка за заби себе и се охрабруваат.Ве молиме да се напомене дека ако било оштетување/кршење на вашиот пакет или производ за време на транспортот, што може да се чувствуваат слободни да контакт.Ние ќе го решат прашањето со вас пријателски.

Декларирани својства

Најдобри предлози