Титаниум Диоксид, (20 мл) природни Минерални, Погодно Resealable Када, DIY од Суштинско значење

Титаниум Диоксид, (20 мл) природни Минерални, Погодно Resealable Када, DIY од Суштинско значење

Залиха
DEN 455.76
Износ:

Може да ви Помогне со Молња Бои за да се Постигне Посветли Нијанси.TIO2 Пигмент не Крварат или Морфо во Висока PH Ниво.DIY од Суштинско значење : Најчесто се Користат во Бои, Керамика, Стакло и Повеќе.Напредни Дисперзија - Disperses Брзо и Лесно во Масло и Вода.Природно се Случуваат Минерални & PH Неутрален. 100% Пари Гаранција за враќање на : Дистрибуиран од страна на Earthborn Елементи, Beaverton, OR.Ако не сте задоволни со вашата нарачка, го вратите производот за целосна наплата.Најдобро се Користи во Рок од 2 Година од Датумот на Купување.

Декларирани својства

Најдобри предлози