Калифорнија Алое Дневно Сонце Блок 57ml SPF50+ PA++++

Калифорнија Алое Дневно Сонце Блок 57ml SPF50+ PA++++

Залиха
DEN 439.68
Износ:

Калифорнија Алое Секојдневно Sunblock е дневна sunblock дека brightens тонот на кожата и обезбедува влажна чувство.Калифорнија Алое : Калифорнија Алое содржи алое одгледува на огромна Калифорнија фарма, која обезбедува богата влага и смирува УВ-индуцирана на кожата да помогнат кожата здрава.Калифорнија е Алое Секојдневно Sunblock може да се користи на целата година со влага влага и има силна УВ заштита на SPF50+PA+++.Користење на розова база за да го наместите тонот природно и светло : На крем розова текстура се придржува мирно и тивко да кожата да се поправи на ѕвонење природно.Aloe Barbadensis Leaf Екстракт и Титаниум Диоксид им помогне на смири кожата и да се обезбеди УВ заштита погоден за чувствителна кожа.SPF50+PA++++ сончање нуди моќна УВ заштита.Исто така, таа содржи 2.75 ппм алое вера leaf екстракт дека moisturizes и смирува кожата.Помага заличи досадна кожата и подобрување на брчки на лицето, како и.На влага-богата и мека дневна сонцето крем што има розова база за да се поправи тонот на кожата.

Декларирани својства

Најдобри предлози