Coppertone Сјај Трепет Сончање Спреј SPF 30, 5 мл. (Близнак Pack)

Coppertone Сјај Трепет Сончање Спреј SPF 30, 5 мл. (Близнак Pack)

Залиха
DEN 167.28
Износ:

Најголема ДОВЕРБА СОНЧАЊЕ БРЕНД : #1 најдоверливите Сончање*.SHIMMERY ЗАШТИТА од СОНЦЕ : НОВИ Coppertone Сјај Спреј за Сончање SPF 30 е споен со возвишеното минерали за убава, shimmery сјај од глава до пети.УВ ЗАШТИТА : Заштита на вашата кожа од до 97% од сончевите повеќето штетните УВ зраци со издржливи и отпорни на вода формула која останува на силна преку пот, топлина, вода и до 80 минути.ЛЕСНА ЗА КОЖА : Сјај SPF 30 Спреј за тело сончање е слободен на oxybenzone, octinoxate, PABA, parabens, phthalates и бои.ЛЕСНИ СПРЕЈ : Нашата трепет сончање трие во лесно без неред , додека оставајќи вашата кожа чувство хидрирани, мазна и свиленкаста.Без Проблеми Апликација : Погодно спреј за сончање дека трие во лесно.Подготвени, наместен, со НОВ сјај Coppertone Сјај Спреј за Сончање SPF 30 кој е споен со возвишеното трепет за да се подобри прекрасен сјај на вашата кожа.Овој лесен, трепет спреј за сончање трие во лесно.Не само што е Coppertone Сјај Спреј за Сончање SPF 30 издржливи со своите отпорен на вода формула, но вашата кожа ќе се чувствувате хидрирани, мазна и свиленкаста, додека за заштита на вашата кожа од до 97% од сончевите повеќето штетните УВ зраци.Оваа сончање со гордост се ослободени од PABA, parabens, и phthalates, и тоа не содржат Oxybenzone или Octinoxate.Coppertone Сјај Спреј за Сончање SPF 30 е совршен начин за заштита на вашата кожа и трепет секој ден *Гласаа најголема доверба Сончање бренд од страна на Американските купувачи врз основа на 2020 Brand Spark® Американски Доверба Студија.

Декларирани својства

Најдобри предлози