Алба Botanica Чувствителни Минерална заштита од Сонце Мирис Слободни, SPF 30 4 оз (Пакување Од 2)

Алба Botanica Чувствителни Минерална заштита од Сонце Мирис Слободни, SPF 30 4 оз (Пакување Од 2)

Залиха
DEN 331.92
Износ:

Без Мирис, тестирање врз животни и parabens.Не бегаат од сонцето!Прегратка на ден со biodegradable sunscreens кои обезбедуваат широк спектар за заштита без oxybenzone или витамин А. Екстракти во овие глутен слободни, botanically-базирани сончање лосиони задржи кожата хранети и здрав изглед.Од 1979 година, Алба Botanica има нуди 100% вегетаријански производи за лична нега, кои не се убави за вас, за вашите пријатели и животни и на Земјата те сакам.Ние се направи целосна палета на производи кои се спакувани со моќен, ботанички состојки кои се формулирани за да го хранам индивидуализирана потребите на вашата кожа и коса.Затоа што ние сме посветени на здравјето и среќата на сите кожен пријатели, ние никогаш не ги тестираме нашите производи, или состојките кои одат во нив, врз животни.

Декларирани својства

Најдобри предлози