Алба Botanica Кул Спорт Освежување Јасно Спреј заштитен фактор 50 Сончање, 6 мл.

Алба Botanica Кул Спорт Освежување Јасно Спреј заштитен фактор 50 Сончање, 6 мл.

Залиха
DEN 470.88
Износ:

Еден од 6 мл.шишиња на Алба Botanica Кул Спорт Освежување Јасно Спреј заштитен фактор 50 Сончање.Лесни, воздух-напојува магла штити од сончевите штетните зраци.Обезбедува широк спектар за заштита, е отпорен на вода до 80 минути и е коралниот гребен пријателски.Препорачани од страна на Рак на Кожата Фондацијата.Не oxybenzone, octinoxate или глутен.Заштита на вашата кожа и да се врати во игра со Алба Botanica Кул Спорт Освежување Јасно Спреј заштитен фактор 50 Сончање.Овој лесен магла воздухот е-погон и брзо сушење, па тоа никогаш не го забавува вас долу.Нашите очила штити од сончевите штетните зраци и се препорачува од страна на Рак на Кожата Фондацијата.Оваа biodegradable формула е пот и отпорен на вода до 80 минути.Нашите гребен-friendly формула е направен со 100% вегетаријански состојки, и не содржи никакви oxybenzone, octinoxate, или глутен.Тоа е, исто така, не се тестирани на животни.Вклучува шест 6 мл.шишиња на Алба Botanica Кул Спорт Освежување Јасно Спреј заштитен фактор 50 Сончање.Во Алба Botanica, нашиот производ семејство постојано се развива заедно со здравје, убавина, и состојка знаење и трендови.Ние сме посветени на слободниот висок квалитет, 100% вегетаријански производи кои overflow со ботанички состојки.Направи убава – тоа е мотото дека се мотивирани на самиот час нашето тело љубов производи кои го негуваат кожата, косата и, се разбира, на душата.

Декларирани својства

Најдобри предлози